Nikon Capture NX-D
český návod k použití - zdarma


K dispozici je již také:


Program Capture NX-D si již nemůžete stáhnout oficiálně na stránkách Nikonu.

Stáhněte si poslední verzi PRO WINDOWS 7 přímo z těchto stránek zde.
(poslední podporované fotoaparáty jsou Z6, Z7, Z50, D850, D5, D7200, D5600, D3500, D500 a starší - tato verze jde instalovat na Windows 7, 8 i 10)

- nebo si můžete stáhnout poslední verzi 1.6.5. (JEN PRO WINDOWS 8x a 10) zde.

= verze 1.6.1. a vyšší již nejde nainstalovat na Windows 7, takže majitelé fotoaparátů Nikon D780, Coolpix P950 a D6 musí mít Windows 8 nebo Windows 10, pokud chtějí program Capture NX-D používat pro tyto fotoaparáty.

 Capture NX-D

Vážení stávající a noví uživatelé programu Nikon Capture NX-D,

původně se na tomto místě nacházel popis demoverze tohoto programu. Od roku 2014, kdy byl program poprvé představen, neexistuje do dnešního dne oficiální návod k použití v češtině. Původně jsem uvažoval o prostém překladu anglické příručky do češtiny, ale zdála se mi nepřehledná a navíc bych musel řešit autorská práva.

Vytvořil jsem proto zcela nový návod, který neobsahuje jen prostý popis funkcí, ale též návody, postupy a příklady jejich použití. Celý návod má 77 stran A4 a je psán současně jak pro anglické, tak české menu - odkaz na (placenou) verzi českého menu je na titulní straně příručky (nejsme dodavatelé českého menu do programu!).

Příručka je dostupná

  • v elektronické verzi ve formátu PDF stahujte zdarma zde
     

Součástí příručky NENÍ čeština do programu - NEJSME DODAVATELEM ČEŠTINY DO PROGRAMU - češtinu si můžete objednat na http://www.2msoft.net/2mfoto/.

Pokud s programem začínáte, možná vám pomohou i videa, která jsou vhodným doplňkem příručky:

 

Jaroslav Kortus, 602 379 525 (po 17.00 hod.)

NAVRCHOLU.cz